Şişli
Kadıköy

Babalık Testi Nasıl Yapılır ?

DNA Babalık testi için laboratuvarımızda kan numunesi alınır. Sadece kan alınması zor olan bebek ve çocuklarda ağız mukozasından numune alınmaktadır. Bebek ve çocuklarda numune alma işlemi swab çubuğunu yanak duvarına sürterek ve mukoza dokusuna temas ettirerek kolayca yapılmaktadır. Numuneleri İstanbul Laboratuvarlarına gelerek uzman personelimiz tarafından aldırmalısınız. Laboratuvarımıza gelemeyenler için uzman personelimiz ek ücret karşılığında eve gelerek numune almaktadır.

Babalık Testi yapılırken babanın ve çocuğun ortak olması gereken DNA bölgeleri birbirleri ile karşılaştırılır. Eğer çocuk ile babanın analiz edilen gen bölgeleri aynı ise test edilen baba adayı çocuğun gerçek babasıdır. Çocuğa babadan geldiği bilinen genetik bilgi, test edilen baba adayınınki ile eşleşmiyorsa, test edilen baba çocuğun gerçek babası değildir.

Babalık test iki aşamadan oluşur: DNA parçaları, adli tıpta kullanılan aynı elektroforetik teknik kullanılarak analiz edilerek, bir bireyin kendine has özellikleri (genetik parmak izi) kurulduktan sonra, biyoistatistik prosedür %100’e yaklaşan doğruluk oranı ile babalık olasılığını belirlemek için kullanılır.

Babalık Testi <— hakkında bilgi için tıklayın