Şişli
Kadıköy

Kadıköy PCR Testi – PCR TEST CENTER

Travel COVID-19 test, seyahat için PCR testi, hızlı antijen testi ve hızlı antikor testi hizmeti sunuyoruz. Testler yüksek duyarlılıkta ve özgüllüktelikleri ile dikkat çekmektedir. Tüm PCR testlerimiz sertifikalı Sağlık Bakanlığı yetkili laboratuvarlarda analiz edilmektedir.

COVID-19 test merkezimiz  Şişli ve Kadıköy dedir.

Pcr Testi örnek verildiği günün akşamında sonuçlanmaktadır. Acil çalışma olanağımız da vardır. Örnek alındıktan sonra 2 saat gibi kısa bir sürede pcr sonucunuzu e-nabız ve whatsapp üzerinden alabilirsiniz. Acil PCR testi için lütfen bilgi alınız.

Evde PCR testi hizmetimiz de bulunmaktadır , telefonla arayıp randevu aldığınız takdirde PCR ekibimiz evinize /işyerinize kadar geler örneklerinizi son derece izole şartlarda alarak laboratuvarımıza ulaştırmaktadır.

Kadıköy pcr testi merkezimiz acıbadem de bulunmaktadır. Kadıköy pcr testi yapan yetkili laboratuvar.

PCR Testi Nedir ?

Pcr bir yöntemdir. PCR polimeraz zincir reaksiyonu anlamına gelir. Virüs gibi belirli bir organizmanın genetik materyalini tespit etmek için yapılan bir testtir. Test sırasında virüsünüz varsa, test bir virüsün varlığını algılar. Test, artık virüs bulaşmadıktan sonra bile virüs parçalarını da tespit edebilir. Günümüzde covid 19 varlığını tesbit etmek amaçlı kullanıldığı için pcr testi kelimesi covid 19 pcr testi ile adeta eş anlamlı kullanılmaktadır.

COVID-19 PCR testi nedir?
COVID-19 için polimeraz zincir reaksiyon (PCR) testi, COVID-19’a neden olan virüs olan SARS-CoV-2’nin genetik materyalini (ribonükleik asit veya RNA) arayan üst solunum örneğinizi analiz eden moleküler bir testtir. Bilim adamları, az miktarda rna’yı örneklerden deoksiribonükleik aside (DNA) yükseltmek için PCR teknolojisini kullanırız; bu, eğer varsa SARS-CoV-2 tespit edilene kadar çoğaltılır. PCR testi, Şubat 19’te kullanım için yetkilendirildiğinden beri COVID-2020’i teşhis etmek için altın standart test olmuştur. Doğru ve güvenilir bir yöntemdir.

COVID-19 testi yaptırmalı mıyız?

Aşağıdaki belirtilerden herhangi birine taşıyorsanız doktorunuz COVID-19 testi önerebilir:

Ateş veya titreme.
Öksürük.
Nefes darlığı veya nefes almada zorluk.
Yorgunluk.
Kas veya vücut ağrıları.
Baş ağrısı.
Tat veya koku kaybı.
Boğaz ağrısı.
Tıkanıklık veya burun akıntısı.
Mide bulantısı veya kusma.
İshal.
COVID-19 taşıyan herkes semptom geliştirmez. Tüm semptomatik insanlar yukarıda listelenen semptomların tümünü göstermez. Aşılanmış olsanız bile, COVID-19 pandemisi sırasında kendinizi iyi hissetmiyorsanız lütfen tıp doktorunuza danışınız.

PCR Testi Nasıl Yapılır?

COVID-19 PCR testi için üç temel adım vardır:

Örnek toplama: Bir pcr testi merkezi, burnunuzda bulunan virüs olabilecek mukoza materyalini toplamak için bir sürüntü çubuğu kullanır. Bir çubuk, burnunuza giren uzun, esnek bir çubuk üzerindeki yumuşak bir pamuklu uçtur. Burun deliklerinin hemen ilerisinden bir swap örneği almak ve örnek toplanmak üzere burun boşluğuna daha fazla giren nazofarengeal tamponlar dahil olmak üzere farklı tipte burun swapları vardır. Her iki swap türü de COVID-19 PCR testi için örnek toplamak için yeterlidir. örnek toplandıktan sonra, çubuk bir tüp içine konur ve daha sonra bir laboratuvara gönderilir.
Ekstraksiyon: Bir laboratuvar teknikeri numuneyi aldıktan sonra, numunedeki malzemenin içeriğinden genetik materyali izole eder (çıkarır).
PCR: PCR adımı, daha sonra özel kimyasallar ve enzimler ve termal döngü adı verilen bir PCR makinesi kullanır. Her ısıtma ve soğutma döngüsü, test tüpündeki hedeflenen genetik materyal miktarını arttırır. Birçok süreçten sonra, SARS-CoV-2 virüsünün genetik materyalinin küçük bir kısmının milyonlarca kopyası test tüpünde konuşlandırılır. Materyalde SARS-CoV-2 varsa tüpteki kimyasallardan biri floresan ışığı üretir. Yeterince güçlendirildikten sonra, PCR makinesi bu sinyali algılayabilir. Laboratuvar personelleri, sinyali pozitif bir test sonucu olarak yorumlamak için özel bir yazılım kullanırlar.

 

COVID-19 PCR test sonuçları ne anlama geliyor?

Pozitif bir test sonucu, SARS-CoV-2 ile enfeksiyon geçirdiğimizin muhtemel olduğu anlamını taşır. Bu asemptomatik enfeksiyona bağlı olabilir, ancak semptomlarınız varsa, bu enfeksiyona COVID-19 denir. Çoğu insan hafif bir hastalığa sahiptir ve tıbbi yardım olmadan evde güvenle iyileşebilir. Eğer kötü hissediyosanız ya da herhangi bir sorunuz ya da endişeniz varsa, değişik belirtiler olursa doktorunuzla temasa geçmelisiniz

Negatif bir test sonucu, numuneniz toplandığı sırada muhtemelen SARS-CoV-2 ile enfeksiyonunuz olmadığı anlamına gelir. Bununla birlikte, COVID-19’a sahip olmak yinede mümkündür, ancak virüsün test sonucu tespit edilememesi mümkündür. Örneğin, yakın zamanda enfekte olduysanız ancak henüz belirtileriniz yoksa veya test edilmeden önce bir haftadan fazla bir süredir COVID—19 geçirdiyseniz bu olabilir. Negatif bir test, herhangi bir süre güvende olduğunuz anlamına gelmez: Testinizden sonra COVID-19’a maruz kalabilir, enfekte olabilir ve SARS-Cov-2 virüsünü başkalarına bulaştırabilirsiniz.

Eğer test pozitif çıkarsa, sağlık bakanlığı ile irtibata geçmelisiniz, evde kalmak ve kendinizi diğer insanlardan izole tutmalısınız. Testiniz negatifse, kendinizi ve başkalarını COVID-19 olmaktan korumak için adımlar atmaya devam ediniz.

PCR testi sonuçları ne kadar sürede çıkar ?

Test sonuçlarınızı numune toplandıktan 6-8 saat sonra allabilirsiniz ,ancak numunenin laboratuvara ulaşması ne kadar sürdüğüne bağlı olarak bazen birkaç saat uzayabilir. Acil çalışma ise minimum 2 saat sürmektedir .

Kadıköy Pcr Testi Fiyatları 2022 

Kadıköy Pcr Testi fiyatları normal sonuç 250 TL,  Acil sonuç 400 TL den başlamaktadır. Evde örnek alımı için mesafeye göre ekstra yol ve örnek alım ücreti alınmaktadır.

PCR Testi ile Hızlı Pcr testi nin farkı nedir?

Pcr Testi kesin sonuç vermektedir, hızlı pcr testi ise daha düşük doğrulukta sonuçlar vermektedir. Pcr yöntemi ile değil rapid denilen gebelik testi benzeri kaset testlerdir.

 

Kadıköy Pcr Testi yapan yerler arasında laboratuvarımız yer almaktadır

Kadıköy pcr testi fiyat sorularınız için lütfen arayınız.

kadıköy pcr testi nerede yapılır sorunuzun cevabı burada

Kadıköy Pcr Testi Merkezi – istanbul Laboratuvarları olarak her zaman hizmetinizdeyiz

Kadıköy PCR Testi Merkezi Whatsapp : 5303829938
Şişli PCR Testi Merkezi Whatsapp : 5302649696