Şişli
Acıbadem
Laboratuvar Hizmetleri


Gıda İntolerans Testi

Gıda İntolerans Testi – York Testi


Gıda İntolerans Testinde bir İngiliz markası olan "York Testi" ile çalışmaktayız. Yeni nesil bir test olan York Testi ile ilgili bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

York Testi hangi gıda veya gıdalara karşı intoleransınız olduğunu hemen öğrenebileceğiniz bir kan testidir. York Testi yapıldığında; parmak ucunuzdan alınan bir damla kan incelenerek, vücudunuzun hangi besinlere karşı intoleransı olduğunu tespit edilir ve uygulamanız gereken kişisel beslenme planı oluşturulur.

Aslında tıp dünyası "Gıda İntoleransı Testi" kavramını çok uzun süredir biliyordu, ancak birçok doktorun aklındaki soru işareti, bunu tespit etmek için yapılacak testlerin ne derece güvenilir olduğuydu.

Eski jenerasyon testler genelde doğru sonuçlar vermediği için hastayı iyileştirmek yerine daha da sıkıntıya sokuyordu. York Testi yeni jenerasyon bir Gıda İntoleransı Testidir ve York Testi’nin keşfi tıp dünyasında, Röntgen’den MR’a geçiş gibi büyük bir teknolojik adım olarak algılanmıştır.

Eski ve yeni jenerasyon testler arasındaki farkın sebebi, York Testi’nin Aktif ve Pasif intoleransı birbirinden ayırtetme tekniğidir. Eski testlerde 40-50 adet gıda intoleransı çıkan raporlar York Testi’nin “Subclass 4 igG Examination” tekniğiyle pasif intoleransları elemesiyle 2-3 gıdaya indirgenmektedir.

York Testi uygulamış olan 2500 hasta arasında yapılan anket şu sonuçları vermiştir, Hastaların;York Testi Nasıl Yapılır?

York Testini, İstanbul Laboratuvarında kan numunesi vererek yaptırabilirsiniz.


Eğer İstanbul dışında iseniz veya kan numunesini kendiniz almak istiyorsanız, York Testinin özel geliştirdiği, Türkiye’nin her yerine, evinize veya işyerinize göndereceğimiz özel kit ile son derece basit bir şekilde parmak ucunuzdan alıp bize kargo ile gönderebilirsiniz.

Numuneyi bize Kargo ile kendiniz yollayabilirsiniz veya bizi arayınız ve numuneyi sizden biz aldıralım.

York Testi sonrası sorunlu besinleri yaşamından çıkaran hastalardaki iyileşme oranları

Çağrı Merkezimiz

Laboratuvar ve Görüntüleme hizmetleri ile ilgili profesyonel desteğe mi ihtiyacınız var?

Hemen arayın!