Şişli
Acıbadem 7/24

Alerji Testi Nedir?

alerji testi

Alerji Testi Nedir?

Alerji, atopik yapıya sahip genetik olarak yatkın kişilerde alerjen olarak adlandırılan maddelerle karşılaştıklarında vücutta ortaya çıkan aşırı düzeydeki cevaplardır. Normal şartlarda insan vücudunu zararlı etkenlere karşı korumakla görevli olan bağışıklık sistemi, bu kişilerde zararlı olmayan maddelere karşı da aşırı cevaplar ortaya koyar. Bu durum alerji, bu cevaplara sebep olan maddeler de alerjen olarak adlandırılır.

Türkiyede milyonlarca insanda alerji var. Evde bulunan tozlar ya da evcil hayvan besliyorsanız, mevsim değiştikçe doğadan gelen etkilerle hapşırır, kaşınır ve gözleriniz kızarır yaşarır. Belli bir yemek yediğinizde de aynı belirtiler ortaya çıkabilir. Alerji kan testi, alerji semptomlarınızı tetikleyen şeyin ortaya çıkmasına yardımcı olur ve doktorunuzun sizin için en iyi tedaviyi seçmesine yardımcı olur.

İstanbul Laboratuvarlarının Alerji testleri kan numunesi ile çalışılmaktadır. Derinize iğneler batırmayız, deri altınıza alerji yapan maddeler enjekte etmeyiz. Böylece herhangi bir ani şok geçirme riskiniz tamamen ortadan kalkar, zira yapılan tüm çalışmalar sizden alacağımız kan üzerinde gerçekleşir.

Detaylı bilgi için iletişime geçmenizi önemle rica ederiz.