Şişli
Acıbadem 7/24

İstanbul Mobil Sağlık A.Ş

Mobil Sağlık Hizmetleri


Bilindiği üzere; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu yönetmeliği gereği, iş yerlerinde, çalışanların sağlık muayenelerinin yapılması yasal bir yükümlülüktür. Çalışanların sağlık muayenelerinin kayıtları işe giriş ile birlikte periyodik olarak yenilenmesi ve saklanması bir zorunluluktur.

Periyodik Sağlık Taramalarının zamanında yapılması oluşacak problemlerin önceden tespit edilmesini ve gerekli önlemlerin alınması açısından önem arz etmektedir. Yasal mevzuat gereği bu yaptırımların dışında unutulmamalıdır ki çalışan sağlığı müşteri menuniyeti ve hijyen,sağlık açısından oldukça önemlidir .Bu konu asla ihmale gelmez ve doğru, güvenilir ve titizlikle çalışan firmalar tarafından ,özenle kontrol ettirilmesi gereken bir husustur.

Firmamızın son derece ekonomik cazip fiyatlarla, kaliteden ödün vermeden hassasiyet ve titizlikle sunduğu “Mobil Portör ve Laboratuvar” hizmetimizden faydalanarak zorunlu ya da isteğe bağlı sağlık tarama tetkiklerinizi (portör tetkikleri, kan testleri, aşılar vb.) firmamız aracılığı ile yaptırabilirsiniz.

Mobil araçlarımızla genel sağlık taramaları hizmeti de vermekteyiz. Mobil Sağlık Hizmetleri konusunda firmamız İSO 9001 Kalite Sistem Belgesine sahip olmuş ilk kuruluştur.

Firmamız aracılığı ile ;

Şeklinde yararlanabilirsiniz.

Mobil Sağlık Hizmetlerimiz

Göz Muayenesi

Otorefraktometre cihazı ile mobil hizmet kapsamında iş yerlerinde yapılmaktadır. İşe giriş tetkikleri çerçevesinde otorefraktometre ile yapılmaktadır. Uzman Göz Doktoru tarafından detaylı muayeneler,göz dibi muayenesi,göz tansiyonu ve görme kusuru, renk körlüğü testleri gerçekleştirilmektedir. İşçi sağlığı taramalarının zorunlu göz sağlığı taraması şirketimiz tarafından karşılanabilmektedir.

Akciğer Filmi

Akciğer hastalıklarının, göğüs bölgesinin problemlerinde, kimi kalp rahatsızlıklarında tanı aşamasında önemli bir yer tutan akciğer radyografisi maliyetinin düşük olması, hemen her sağlık kurumunda bulunması ve sonucunun hemen alınabilmesi nedeniyle ilk basamak tanı yöntemleri arasında ilk sıralara kadar yükselmiştir. Genel olarak hastanın ayakta ya da yatar pozisyonda bulunduğu iki durumda çekilebilir. Sadece akciğer filmine bakarak zatürre, bronşit, verem gibi bir çok akciğer hastalığının tanısı konulabilirken, akciğerin yapısal problemleri, kanserler, kalp ile ilgili sorunlar ,omurga anomalisi ile ilgili olarak yalnızca ilk basamaktır. Bu ikinci grup rahatsızlıkların kesin tanıları için ileri tetkikler yapılmalıdır.

Günümüzde gıda ve sıhhi işlerle uğraşan her kuruluş Portör (Hastalık Taşıyıcı) taraması yaptırmak zorundadır.Solunum yoluyla bulaşan hastalıkların tanısı için “Röntgen Filmi” portör taraması için baş parametrelerden birisidir.

Laboratuvarımız mobil araçlarla ve merkezimizde bu hizmeti gerçekleştirmektedir.

Spirometri (Solunum Fonksiyon Testi) SFT

SFT ( Sipirometri ), solunum yolları ve akciğerleri etkileyebilecek iş yerindeki gaz, toz, duman gibi çalışanların maruz kaldıkları akciğer kanseri ve akciğer hastalıklarına yakalanma riski taşıyan durumların tespiti için kullanılır. Ayrıca sonradan tedavisi zor veya imkansız olabilecek hastalıklara yakalanma risklerinin ve akciğer grafisinin klinik açıdan değerlendirilebilmesi amacıyla uygulanır. Bu testler spirometre denilen elektronik cihaz ile yapılır. Solunum fonksiyon testleri, günümüzde elektronik ve bilgisayar teknolojisinin bu alanda kullanılması ile artık cepte dahi taşınılıp hastanın bulunduğu yerde uygulanabilen pratik aletlere dönüşmüştür. Solunum fonksiyon testleri çok genel bir yaklaşımla akciğerlerin kapasitesini ve fonksiyonel durumunu objektif olarak ölçmeye yarar.

Solunum Fonksiyon Testi ile akciğerlerin alabildiği hava hacmi ve bu havanın akciğere alınması ve verilmesi esnasında yapılan güçlü solunum faaliyeti ile oluşturulan hava akım hızı ölçülebilir. Bu iki parametre birçok hastalığın tanısında son derecede önemli ipuçları vermektedir. Örneğin Astım ya da KOAH (Kronik bronşit, amfizem) hastalarında akciğerleri tamamen hava ile doldurduktan sonra yapılan çok güçlü ve hızlı bir nefes verme sırasında ölçülen akım hızlarında normal sağlıklı bireylere göre azalma olduğu saptanır ve bu azalma oranına göre hastalık tanısı konulabildiği gibi hastalığın ağırlık derecesi de belirlenir. Ayrıca bu hastaların tedavisinin takibinde yapılan solunum fonksiyon testleri ile tedavinin başarısı ve yıllar içerisinde hastalığın seyri somut olarak izlenebilir.

SOLUNUM FONKSİYON TESTİ, ARACLARIMIZDA SAĞLIK TEKNİSYENİMİZ TARAFINDAN YAPILARAK, GÖĞÜS HASTALIKLARI UZMANI TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP RAPORLANMAKTADIR.

Hangi Hallerde Solunum Fonksiyon Testleri (SFT) Yapılır? 

solunum fonksiyon testleri yapılır .

Odyometre İşitme Testi (Odiometri)

Odyometre testleri iş yerindeki gürültü şartları karşısında çalışanların maruz kaldıkları işitme kaybı riskinin değerlendirilebilmesi amacıyla uygulanır. Testler yapılmadan önce dış kulak muayenesi yapılmaktadır. Buşon ve enfeksiyon tespit edilirse bunlar giderildikten sonra test aynı şartlar ve fiyatlarla yapılmaktadır.

Test için uygun ses izolasyonu yapılmış bir sessiz kabin içinde ve eğitimli odyometristler tarafından yapılmaktadır. Test sonuçları uzman Kulak Burun Boğaz doktoru tarafından değerlendirilerek raporlandırılmaktadır. Odio Tarama testi sonucunda problem tespit edilen kişilerin KBB muayenesinden geçmeleri önerilir. Hizmet İşyerlerinde ve Mobil araçlarımız ile sağlanmaktadır.
Aşılama – Bağışıklık

Uzman Doktorlarımızın kontrolünde işinde yetkin sağlık memuru ve hemşirelerce, iş yerinde mobil sağlık araçlarımızla uygun soğuk zincir kurallarına uyularak, aşı uygulamaları yapılabilmektedir.
Uygulanan Aşılar :

TETKİKLER : 

Başlıca Tetkikler; 

Bu testler İstanbul Laboratuvarları tarafından yapılmaktadır.
Portör Muayenesi