Şişli
Acıbadem 7/24
Telefon

444 7 522

FİYAT AL

Sperm Testi

Sperm Testi Nedir ?


Sperm testi yaptırmadan önce 3 ile 7 gün arasında cinsel perhiz yapılması gerekmektedir. Hiç bir yolla 3-7 gün arası cinsel boşalma ( uykuda veya mastürbasyon ) olmaması gereklidir. Eğer olmuş ise sperm testi öncesi perhize tekrar başlanmalıdır.

Cinsel perhiz süresince alkol, uyuşturucu veya sigara tüketimi yapılmamalıdır. Bu maddeler sperm sayılarını ve hareketlerini etkilediğinden sperm testi sonucunu yanıltmaktadır.

Şişli ve Kadıköy şubelerimizde sperm testi Kruger yöntemi ile çalışılmaktadır. Sperm testi yaptırmanız için randevu almanız gerekmemektedir, kapanış saatimizden 3 saat önce gelinmesi yeterlidir.

Hafta içi : 08:30 -17:00 arası Cumartesi :08:30 – 13:00 arası örnek kabul edilir. Pazar günleri laboratuvar kapalıdır
LABORATUVARLARIMIZDA DVD FİLM SEYRETME ODASI MEVCUTTUR.

Şişli ve Kadıköy şubemizde Sperm testi yaptırmak için Laboratuvarlarımızda özel numune verme odaları mevcuttur. Numune verirken DVD seyretme imkanı vardır. Kendi DVD nizi de getirebilirsiniz.

Sperm testi çalışılırken, özel bir boyama sonrası sperm şekil (morfoloji) özellikleri incelenerek sperm örneğinin fertilite (doğurganlık) kapasitesi belirlenir. Sperm üretimini sigara, alkol, ısı, ilaçlar ve enfeksiyonlar gibi bir çok faktör etkilediği için normal olmayan örneklerin analizi birer ay ara ile iki veya üç kez tekrarlanmalıdır. Sperm analizinde bir fertilite sorunu saptanırsa erkeğin fiziksel ve hormonal açılardan daha ileri muayenesine geçilir.

Sperm üretim döngüsü 2-3 ayda bir tekrarlanır. Yani üretilen bir sperm 2-3 ay sonra semene salgılanacaktır. Aynı şekilde kişinin karşılaştığı zararlı etkenler veya tedavi için kullanılan faydalı ilaçlar da sperm üretimini 3 ayın sonunda etkileyebilir. Sperm testi sonuçlarını değerlendirirken bu süreç akılda tutulmalıdır.