Şişli
Kadıköy

Alerji Testlerinde Nelere Bakılır?

Belirli bir allerjene karşı hassasiyet bulunduğundan kuşku duyulması halinde, spesifik IgE testleriyle bu olasılığın kontrol edilmesi mümkündür. Bu amaçla kullanılan teknik, genel bir alerji taramasına değil, alerjik reaksiyon yarattığından kuşku duyulan belirli allerjenlere yönelik olarak değerlendirme yapılmasına imkan verir.

Bu grup testlere, astım, alerjik rinit, dermatit, anaflaksi, ve ürtiker gibi alerjik hastalıkların araştırılması sırasında ihtiyaç duyulur.

Aşağıda sunulan listede bulunan allerjenler İstanbul Laboratuvarlarında rutin olarak çalışılmaktadır. Bunların dışındaki allerjenler için yurt dışına örnek gönderilmekte olup, yurtdışı allerjen istemleriniz için laboratuvarımız ile temasa geçebilirsiniz.

 

Kanda alerji testinde bakılan alerjenler;

 

 

CLA 03 GENİŞ GIDA PANELİ (28 adet gıda)

 

Sp IgE FOODS Fx1 (FISTIK KARIŞIMI )


Sp IgE FOODS FX8 (Gıda Maddeleri Karışımı )


Sp IgE CEREALS fx3 (Hububatlar)


Sp IgE FISH SHELLS fx2 ( Balık Ve Kabuklu Deniz Mahsülleri)


İstanbul Laboratuvarlarının Alerji testleri kan numunesi ile çalışılmaktadır. Derinize iğneler batırmayız, deri altınıza alerji yapan maddeler enjekte etmeyiz. Böylece herhangi bir ani şok geçirme riskiniz tamamen ortadan kalkar, zira yapılan tüm çalışmalar sizden alacağımız kan üzerinde gerçekleşir.

Detaylı bilgi için Alerji Testi Nasıl Yapılır? makelemizi inceleyebilirsiniz.