Şişli
Kadıköy

Ultrason USG

ultrason

Ultrason – USG Hizmetleri

Ultrason – USG Nedir, Nasıl Çekilir?

Ultrason ya da ultrasonografi diğer adıyla kısaltması usg bir görüntüleme yöntemidir. İnsan vücudunun içini görmemizi sağlayan ultrason ‘un diğer görüntüleme yöntemlerden en önemli farkı X ışınlarını kullanmamasıdır, yani ultrason radyasyon içermez. Ultrason (usg) ultrasound insan kulağının duyamayacağı frekansta ses dalgaları kullanır. Bir başka üstün özelliği de elde edilen görüntünün anlık görüntü olmasıdır. Ultrason cihazları 40 yıldan uzun süredir tıp alanında kullanılmaktadır. jinekolojik muayene ve gebelik takiplerinin vazgeçilmez uygulaması olarak kabul edilmiştir.

Ultrason ( USG ) Karaciğer, safra kesesi, safra yolları, pankreas, böbrek, mesane (idrar torbası) ve prostatın değerlendirilmesinde yardımcı yöntemdir. İç organlar monitörden görüntülenerek organlarda tümör, enfeksiyon (İltihap), taş gibi bulguların olup olmadığı incelenir.

Modern ultrason cihazımız ile Conveks Transrektal ve Vaginal ultrasound incelemeleri yapılmaktadır. Ayrıca Lineer probuyla yüzeysel doku, meme troid, skrotal, boyun, parotis tükrük bezi incelemeleri yapılmaktadır. Renkli Doppler incelemeleri ile tüm ekstremitelerin ve skrotal böbrek damarlarının incelemeleri yapılmaktadır.

Gebelik süresince hem normal gebeliklerin hem de problemli gebeliklerin takibinde ultrason bir çok sorunun erken teşhisine olanak sağlamış en önemli testlerden birisidir. Gebelerde ultrason ( ultrasonografi ) anne karnındaki bebeğin muayenesi olarak düşünülebilir. Bu açıdan her 3 aylık dönemlerde en az birer kez olamak üzere ultrasound (ultrason) değerlendirmesi yapılması önerilmektedir. Erken gebelik döneminde yapılan ilk ultrasound ( ultrason ) özellikle önemlidir, çünkü bu sayede bebeğin gebelik haftası tam olarak saptanır ve sonraki izlemler buna göre değerlendirilir, ayrıca erken gebeliğin normal yerleşimli bir gebelik mi olduğu, yoksa bir dış gebelik mi olduğu da ultrasound ( ultrason ) ile kolaylıkla anlaşılabilir. Bu inceleme sırasında bebeğin çeşitli vücut ölçümleri yapılmakta, tahmini ağırlığı hesaplanmakta, sıvı miktarı ölçülmekte, ve elde edilen bulguların gebelik haftası ile uyumlu olup olmadığı saptanmaktadır.

Ultrason Fiyatları

Laboratuvar ve görüntüleme merkezimizde ultrason fiyatları SGK’lılara özel indirimli olarak uygulanmaktadır, SGK (SSK – Bağkur -Emekli Sandığı- Devlet Memuru )  kapsamında iseniz her tür ultrason için SGK fiyatları uygulanmaktadır.

Her tür ultrason fiyatları için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

444 7 522 (LAB)

Whatsapp: 05303829938 ( 7/24 )

En Sık Sorulan Ultrasonlar : ultrason fiyatları 2019, ultrason fiyatları, ultrason istanbul, ultrason ne zaman çekilir, ultrason nedir, ultrason kaçıncı hafta yapılır, ultrason görüntüsü, ultrason nasıl çekilir,ultrason anadolu yakası,

tüm batın ultrason fiyatları 2019, tüm batın ultrason fiyatları, alt batın ultrason istanbul, obstetrik ultrason ne zaman çekilir, gebelik ultrason, gebelik ultrason kaçıncı hafta yapılır, gebelik ultrason görüntüsü, gebelik ultrason nasıl çekilir, ultrason anadolu yakası, troid ultrason fiyatları 2019, troid ultrason fiyatları, boyun ultrason istanbul, obstetrik ultrason ne zaman çekilir, ultrason nedir, boğaz ultrason, karaciğer ultrason , pelvik ultrason, ultrason avrupa yakası, böbrek ultrason, üriner sistem ultrason, üriner usg, böbrek usg, prostat ultrason, meme ultrason, meme usg, meme ultrasound, skrotal ultrason, renkli ultrason, penil ultrason, bacak ultrason, karotis vertabral ultrason, testis ultrason, testis usg, safra kesesi ultrason, guatr ultrason, alt extremite ultrason, üst ekstremite ultrason, çift bacak ultrason, tek bacak ultrason, damar ultrason, varis ultrason, redus, renkli doppler ultrason v.s bir çok ultrasound merkezimizde çekilmektedir.